Platforma Micro Focus OPTIC

Společnost Opentext (Micro Focus) oznámila vydání své platformy OPTIC – Operations Platform for Transformation, Intelligence and Cloud. Posláním platformy je „posílit IT provoz pomocí vestavěné, neomezeně využitelné inteligence zabudované přímo v jádru platformy. S touto platformou se cloud stává skutečným partnerem.“

Společnost Opentext (Micro Focus) oznámila vydání své platformy OPTIC – Operations Platform for Transformation, Intelligence and Cloud.

Posláním platformy je „posílit IT provoz pomocí vestavěné, neomezeně využitelné inteligence zabudované přímo v jádru platformy a s touto platformou se cloud stává skutečným partnerem.“

Ptáte se, jaké jsou hlavní vlastnosti platformy OPTIC?

  • Unifikovaná automatizace procesů obsahující „nejlepší praktiky“, tato přednastavená podpora pro procesy přináší ihned použitelný základ, okamžitě zvyšující produktivitu bez nutnosti psaní vlastního kódu.
  • Automatické discovery a mapování topologie pro cloudová i lokální prostředí, umožňuje efektivní tvorbu konfigurační databáze vytvořené na základě aktuálních konfigurací.
  • Skvělé, jednoduché a přehledné prostředí pro samoobsluhu uživatelů, které je podporované inteligentními virtuálními agenty nabízí prakticky okamžitou dobu odezvy uživatelům a tím výrazně zvyšuje efektivitu zaměstnanců.
  • Možnosti nasazení jsou flexibilní a není problém přepínání mezi způsoby provozu podle potřeby. Nasazení je možné v cloudu, kontejnerech, jako služba nebo lokální.
  • Řešení využívá modulární stavební bloky a flexibilní licencování. Platforma OPTIC neobsahuje žádné neočekávané nebo skryté náklady.

Integrovaná inteligence v jádru plarformy OPTIC poskytuje široké možnosti analýzy na základě získaných informací, protože normalizuje, ukládá a dává smysl všem datům produkovaným řadou nástrojů v prostředí IT – včetně většiny monitorovacích nástrojů třetích stran.

OPTIC také umožňuje týmům discoverovat, monitorovat, spravovat a řídit cloudové služby v tandemu s lokálním přístupem, tím celkově maximalizuje pozitivní zákaznickou zkušenost a obchodní návratnost.

Díky využití cloudu jako skutečného partnera mohou společnosti sjednotit správu výkonu a dostupnosti, a přitom zůstat otevřeny všem novým možnostem, a to včetně možnosti nasazení více cloudů.

Vzhledem k tomu, že digitální transformace je nadále podporou pro strategické obchodní změny, je OPTIC jedním ze způsobů, jak Opentext (Micro Focus) pomáhá zákazníkům stavět na tom, co již funguje, a zaujmout k transformaci špičkově technologický a zároveň nenáročný přístup.

Komponenty OPTIC jsou licencovány a instalovány společně s produkty Opentext (Micro Focus) ITOM (IT Operations Management), což zákazníkům přináší další hodnotu navíc a také další rozšiřitelnost jejich použití.