Webinář Automatizované Testování Software

Snížení nákladů vynaložených na testování, nalezení chyb, ověření předpokladů provozu, pochopení rizik. Využít automatizované testování nebo zůstat u manuálního testování?

Seminář Automatizace testování software odpovídal na otázky: Jak využít nástroje Micro Focus (dnes Opentext) pro automatizaci testování? Jak snížit chybovost za využití automatizace? Jak automaticky otestovat aplikaci? Pomohl také s představou, jaké rozdíly můžeme vidět při využití manuálního nebo automatizovaného testování.

Zaměřili jsme se zde na dvě hlavní témata, a představili jsme testovací nástroje z rodiny Micro Focus (dnes Opentext). V reálném provozu jsme předvedli různé druhy testů s nástroj na testování zátěže LoadRunner a  s nástrojem UFT One zaměřeným na funkční testování aplikací.

Semináře se účastnily osoby na pozicích vedoucí rozvoje IT, vedoucí IT provozu, testeři, správce systémů, správce aplikací, IT analytici a další, kteří se seznámili s možnostmi využití technologií Micro Focus (dnes Opentext) pro zvýšení úrovně automatizace testování aplikací.

Diskutovalo se o tom, jak využít přínosy automatizovaného testování aplikací, jak identifikovat kdy je automatizované testování nezbytné. Také jsme se věnovali otázce zda využít možnosti vlastních testerů, externě najatých testerů či využití úplné automatizace.

Na agendě semináře byla následující témata:

Cíle testování software
Funkční testování
Zátěžové / výkonnostní testování
Budoucnost a aktuální trendy
Umělá inteligence (AI)
Přínosy automatizace testování
Testování v prostředí SAP
Testování webových aplikací
Efektivní testování aplikací

Přednášeli Lucie Vlčková, Jiří Zahradníček a Daniel Kříž z INTEDO a seminář uvedla Michaela Mandátová.